Montgomery County Precincts

2020 Republican Precinct Committeeman/woman - Elected & AppointedRepublicanDemocrat
Caney City 1st Ward Prec 1 & 2 & Exclave A H12 - Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Caney City 1st Ward Prec 1 & 2 & Exclave A H12- Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Caney City 2nd Ward Prec 1 – Committeeman(R) Joshua D. Eaton(D) Vacant
Caney City 2nd Ward Prec 1 – Committeewoman(R) Sherri R. Eaton(D) Vacant
Caney City 3rd Ward Prec 1 & 2 – Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Caney City 3rd Ward Prec 1 & 2 – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Caney City 4th Ward Prec 1 & 2 – Committeeman(R) Ron J. Wade(D) Vacant
Caney City 4th Ward Prec 1 & 2 – Committeewoman(R) Amy M. Wade(D) Vacant
Caney Township Havana Precinct Committeeman(R) Virgil Peck Jr.(D) Vacant
Caney Township Havana Precinct Committeewoman(R) Tamara Peck(D) Carol Sanders
Caney Township Tyro Precinct Committeeman(R) Scott Brown(D) Vacant
Caney Township Tyro Precinct Committeewoman(R) Katrina Gulick(D) Vacant
Cherokee Township Precinct Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Cherokee Township Precinct Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Cherry Township Precinct Committeeman(R) Phillip Reilly(D) Vacant
Cherry Township Precinct Committeewoman(R) Debra L. Reilly(D) Vacant
Cherryvale City 1st Ward – Committeeman(R) Vacant(D) Don Bledsoe
Cherryvale City 1st Ward – Committeewoman(R) Vacant(D) Jo Ann C. McDowell
Cherryvale City 2nd Ward – Committeeman(R) James G. Hogben(D) Vacant
Cherryvale City 2nd Ward – Committeewoman(R) Shirley Ann Hogben(D) Vacant
Coffeyville City 10th Precinct – Committeeman(R) James Jones(D) Vacant
Coffeyville City 10th Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 11th Precinct – Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 11th Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 12th Precinct – Committeeman(R) Kenneth D. Daily(D) Vacant
Coffeyville City 12th Precinct – Committeewoman(R) Carolyn M. Daily(D) Vacant
Coffeyville City 13th Precinct – Committeeman(R) Ronnie L. Akin(D) Vacant
Coffeyville City 13th Precinct – Committeewoman(R) Carmen L. Winston(D) Vacant
Coffeyville City 1st Precinct – Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 1st Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 2nd Precinct – Committeeman(R) Vacant(D) Daryl R. Smith
Coffeyville City 2nd Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Winnie Jackson
Coffeyville City 3rd Precinct – Committeeman(R) John Calhoun(D) Vacant
Coffeyville City 3rd Precinct – Committeewoman(R) Marilyn Calhoun(D) Vacant
Coffeyville City 4th Precinct – Committeeman(R) Kent Newby(D) Vacant
Coffeyville City 4th Precinct – Committeewoman(R) Susan Newby(D) Vacant
Coffeyville City 5th Precinct – Committeeman(R) No Candidate(D) Vacant
Coffeyville City 5th Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 6th Precinct – Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 6th Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 7th Precinct – Committeeman(R) John C. Bally(D) Vacant
Coffeyville City 7th Precinct – Committeewoman(R) Lyssa L. Bally(D) Vacant
Coffeyville City 8th Precinct – Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 8th Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 9th Precinct – Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Coffeyville City 9th Precinct – Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Drum Creek Township Precinct Committeeman(R) Quentin D. Mallotte(D) Nicholas Rau
Drum Creek Township Precinct Committeewoman(R) Jamie S. Clubine(D) England Porter
Fawn Creek Township Dearing Precinct Committeeman(R) Earl E. Menefee(D) Vacant
Fawn Creek Township Dearing Precinct Committeewoman(R) Marilyn S. Smith(D) Vacant
Fawn Creek Township Tyro Precinct Committeeman(R) C. Douglas Blex(D) Vacant
Fawn Creek Township Tyro Precinct Committeewoman(R) Meggin M. Blex(D) Vacant
Independence City 1st Ward - 1st Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 1st Ward - 1st Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 1st Ward - 2nd Prec Committeeman(R) Chad Dunham(D) Vacant
Independence City 1st Ward - 2nd Prec Committeewoman(R) Julie Dunham(D) Vacant
Independence City 2nd Ward - 1st Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 2nd Ward - 1st Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 2nd Ward - 2nd Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 2nd Ward - 2nd Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 3rd Ward - 1st Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 3rd Ward - 1st Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 3rd Ward - 2nd & Exclave Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 3rd Ward - 2nd & Exclave Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 4th Ward - 1st Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 4th Ward - 1st Prec Committeewoman(R) Angela Price(D) Vacant
Independence City 4th Ward - 2nd Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 4th Ward - 2nd Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Leslie Fox
Independence City 5th Ward - 1st Prec Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 5th Ward - 1st Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 5th Ward - 2nd Prec Committeeman(R) Kenneth Fecke(D) Vacant
Independence City 5th Ward - 2nd Prec Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Independence City 6th Ward - 1st Prec H11 & H12 Committeeman(R) Keith Confer(D) Vacant
Independence City 6th Ward - 1st Prec H11 & H12 Committeewoman(R) Colleen Confer(D) Vacant
Independence City 6th Ward - 2nd Prec H11 & H11A & H12 & H12A Committeeman(R) Rick Whitson - Appointed(D) Vacant
Independence City 6th Ward - 2nd Prec H11 & H11A & H12 & H12A Committeewoman(R) Nancy Clubine(D) Vacant
Independence Township 1st Precinct H11 & H12 & Enclave Committeeman(R) Jason D. Blex(D) Vacant
Independence Township 1st Precinct H11 & H12 & Enclave Committeewoman(R) Melissa S. Blex (D) Lea S. Shepard
Independence Township 2nd Precinct A H12 & C H11 Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
Independence Township 2nd Precinct A H12 & C H11 Committeewoman(R) Lisa Goins(D) Vacant
Liberty Township Precinct Committeeman(R) Henry E.Schmidt(D) Vacant
Liberty Township Precinct Committeewoman(R) Charlotte Scott Schmidt(D) Vacant
Louisburg Township Precinct Committeeman(R) Robert D. Daniels Sr.(D) Vacant
Louisburg Township Precinct Committeewoman(R) Karen L. Daniels(D) Vacant
Parker Township 1st Precinct Committeeman(R) No Candidate(D) Vacant
Parker Township 1st Precinct Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant
Parker Township 2nd & Enclave H11 Precinct Committeeman(R) Michael J. Cliff(D) Vacant
Parker Township 2nd & Enclave H11 Precinct Committeewoman(R) Sheila Kay Cliff(D) Vacant
Rutland Township Precinct Committeeman(R) Samuel D. Jabben(D) Vacant
Rutland Township Precinct Committeewoman(R) Micheale A. Jabben(D) Vacant
Sycamore Township Precinct H11 Committeeman(R) Thomas Chism(D) Vacant
Sycamore Township Precinct H11 Committeewoman(R) Annette Chism(D) Vacant
West Cherry Township Precinct Committeeman(R) Vacant(D) Vacant
West Cherry Township Precinct Committeewoman(R) Vacant(D) Vacant